Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon saatis Riigikogu vanematekogule heakskiitmiseks saadikute hea tava täiendamise ettepanekud. Erikomisjon tahab saadiku heasse tavasse lisada täiendavaid reegleid Riigikogu liikmete lobitöö reguleerimiseks.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul on sellega tehtud esimene samm saadikute lobitöö korrastamiseks. „Selle peatüki lisamine heasse tavasse aitaks nii seadusandjale kui ka lobistidele meelde tuletada põhimõtteid, millest tuleks lobismi puhul lähtuda,“ ütles Talvik.

Erikomisjoni esimehe sõnul toimub huvigruppide kaasamine õigusloomes juba praegu. Arvestades aga selle olulisust on Talviku sõnul vajalik püüelda veel parema, kvaliteetsema ja läbipaistvama õigusloome poole. „Oleme komisjoniga uuesti esile toonud debati, kas lobireeglid peavad olemas olema. Arutelu käigus oleme ka aru saanud, et saadikute hulgas mõistetakse lobitegemist erinevalt. Seepärast ongi oluline panna lobitöö reeglid kirja ja luua ühtne lobikultuur,“ ütles Talvik.

„Lisaks lobireeglitele soovib komisjon, et hea tava ei oleks Riigikogu liikmete seas lihtsalt paber mapi vahel, vaid leiaks saadikute poolt senisest enam reaalset rakendust ja järgimist,“ lisas Talvik.

Riigikogu liikme hea tava täiendamise eesmärk on suurendada senisest enam saadikute tegevuse läbipaistvust ning avatust. Komisjoni hinnangul on Eestil vaja jätkata jõupingutusi järelevalve ja sanktsioonide vallas, et tagada vastu võetud hea tava järgimine Riigikogu liikmete poolt.

Riigikogu liikme hea tava

Riigikogu liikme hea tava täiendatud projekti edastamine

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside