Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni erakorralisel valimisel valiti esimeheks Artur Talvik ja aseesimeheks Anneli Ott.

Erakorralised valimised toimusid seoses korruptsioonivastase erikomisjoni senise juhi Andres Herkeli lahkumisega erikomisjonist ja Artur Talviku asumisega erikomisjoni liikmeks.

Korruptsioonivastase erikomisjoni uus esimees ja aseesimees selgusid kordusvalimistel, kuna esialgu esimeheks valitud Anneli Ott astus esimehe kohalt tagasi vahetult pärast valimistulemuste selgumist. Seejärel toimusid uued valimised ja erikomisjoni esimeheks osutus valituks Artur Talvik. Parlamentaarse tava kohaselt juhib korruptsioonivastast erikomisjoni opositsiooni esindaja.

Korruptsioonivastases erikomisjonis on kuus liiget. Komisjoni kuuluvad veel Mart Helme, Ants Laaneots, Jaanus Marrandi ja Mart Nutt.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jälgib seadustes sätestatud korruptsioonivastaste meetmete rakendamist. Erikomisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon Riigikogule ülevaate oma tegevusest.

Fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside