Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon tutvub oma tänasel istungil ministeeriumide reeglitega, mis on ette nähtud avalike vahendite erahuvides kasutamise välistamiseks.

Erikomisjoni esimees Eduard Odinets tõi välja, et ministeeriumid on siiani seadnud reegleid avalike vahendite kasutamiseks üpris erinevalt, kuigi sarnastest põhimõtetest lähtuvalt. „Soovime komisjonis arutada, kas, kuidas ja millisel tasandil on vaja reegleid ühtlustada, et arusaam riigi rahaliste vahendite kasutamisest ei erineks,“ ütles Odinets.

Odinets tõi näiteks ametisõiduki kasutamise, millega mõnel pool võib teha ainult vältimatuid ametisõite, kuid mõnel juhul on reeglid leebemad. „Ministeeriumid peaksid kõik sellised reeglid üle vaatama ja ühtlustama,“ ütles Odinets. Ta ei välistanud, et võib tekkida vajadus töötada välja ka vastavasisuline õigusakt. 

Odinetsi sõnul on selle teema laiema arutelu ajendiks Haridus- ja Teadusministeeriumis avastatud juhtumid, mis viisid kahtlustuse esitamiseni endisele haridus- ja teadusministrile.

Istungile on kutsutud Justiitsministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Siseministeeriumi ja Riigikantselei esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside