Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Riina Sikkuti sõnul tuleb saada täielik kindlus, et riigikogu liige Kert Kingo pole maksumaksja raha ebasihipäraselt kasutanud.

„Komisjon sai kaebuse, mille järgi on Riigikogu liige Kert Kingo kasutanud kuluhüvitist kolmandate isikute õigusabikulude katteks. Komisjon vaatas dokumendid üle ja jõudis järeldusele, et tegu võib olla seaduse rikkumisega ning otsustas materjalid üle anda uurimisasutusele neis süüteotunnuseid põhistavate väidete kontrollimiseks,“ selgitas Sikkut. Materjalid on Sikkuti sõnul plaanis uurimisasutustele edastada homme.

Komisjoni aseesimehe Valdo Randpere sõnul keeldus Kingo komisjonile selgituste andmisest. „Meie arvates oli õiglane anda Kert Kingole võimalus enda tegevust selgitada samuti, nagu sai hiljuti selle võimaluse Martin Repinski. Kingo otsustas, et ei soovi seda ja palus enda ära kuulamise punkti päevakorrast välja jätta, millega komisjon nõustus,“ märkis Randpere. „Komisjoni otsust tema keeldumine ei mõjutanud,“ lisas ta.

Korruptsioonivastase seaduse kohaselt edastab Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon süüteo tunnuste ilmnemisel võimalikule süüteole viitavad materjalid uurimisasutusele või väärteo kohtuvälisele menetlejale.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside