Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Korruptsioonivastane erikomisjon sai täna ülevaate GRECO V hindamisvooru soovituste rakendamisest ja korruptsioonivastase tegevuskava väljatöötamisest ning tõdes, et Eesti ei ole tähtajaks täitnud kõiki soovitusi.  

Komisjoni esimees Katri Raik tõi välja, et valitsus ei ole tänaseks kinnitanud huvide konflikti vältimise soovitusi ministritele ja nende nõunikele ega ka lobireegleid, mida GRECO Eestile soovitas. Samas tuleb tema sõnul pidada positiivseks, et majandushuvide deklareerimise kohustus laieneb edaspidi poliitilistele nõunikele ning Politsei- ja Piirivalveamet on oma valdkonnas pööranud olulist tähelepanu korruptsiooni ennetamisele.

Raik möönis, et valitsusel on vahepeal tulnud koroonaviiruse tõttu tegeleda pakilisemate küsimustega, kuid ka soovituste täitmise ülevaadete tähtaeg pikendati kolme kuu võrra. „Kahjuks ei ole valitsus korruptsioonivastase tegevuse jaoks aega leidnud ja Eesti võib seetõttu langeda korruptsioonivastse võitluse poolest tuntud hea mainega riikide hulgast välja,“ rääkis Raik. „Maine on aga väikesele riigile oluline igas küsimuses.“

Korruptsioonivastane erikomisjon soovib jätkata arutelu koos valdkonna eest vastutava justiitsminister Raivo Aegiga oktoobris.  

Komisjonile andsid ülevaate Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna analüüsitalituse juhataja ja Eesti GRECO delegatsiooni juht Mari-Liis Sööt ning Politsei- ja Piirivalveameti sisekontrollibüroo juht Priit Pärkna.

GRECO on Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane riikide ühendus. Eesti kuulub GRECOsse alates 1999. aastast.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside