Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon keskendus täna riigifirmade nõukogudesse liikmete nimetamisele ning Riigikontrolli ülevaatele korruptsiooni ennetamisest riigile kuuluvates äriühingutes.

Erikomisjoni esimehe Andres Herkeli sõnul selgus tänasel istungil kuuldu põhjal, et just riigiettevõtete nõukogudel on eriline roll huvide konflikti ja korruptsioonitundliku olukorra ärahoidmisel. Herkeli sõnul on nimetamiskomitee jaoks riigiettevõtete nõukogude liikmete teadlikkus neist küsimustest oluline ja sellega tegeletakse. „Loodame, et aeg, kui nõukogusid komplekteeriti erakondade tagatubades on lõplikult möödas,“ lisas Herkel.

Esimehe sõnul jätkab erikomisjon sügisel korruptsiooni ennetamise teemaga riigiettevõtetes, sest Riigikontroll on oma ülevaates esile toonud mitmeid lahenduseta probleeme.

Priit Sibul erikomisjonist ütles, et viimastel aastatel toimunud riigi äriühingute nõukogudega seotud probleemid näitasid selget vajadust muudatusteks. „Olen väga rahul uue nõukogude mehitamise süsteemiga. Täna teeb see tippekspertidest koosnev nimetamiskomitee ministritele ettepanekuid riigiettevõtetele vajalike nõukogude liikmete nimetamiseks,“ ütles Sibul.

Korruptsioonivastane erikomisjon kuulas täna ära endise Eesti Energia nõukogu esimehe ja praeguse riigifirmade nõukogude nimetamiskomitee esimehe Erkki Raasukese, kes rääkis riigi osalusega äriühingute nõukogude komplekteerimisest, nimetamiskomiteest ja huvide konflikti vältimisest.

Riigikontroll analüüsis ülevaates, mil määral ja viisil on riik omanikuna pööranud tähelepanu korruptsiooni ennetamisele talle kuuluvates äriühingutes ning kuivõrd on riigi äriühingute nõukogud ja juhatused teadvustanud vajalikkust korruptsiooni ennetada. Ülevaatest selgus, et enam kui pool riigile kuuluvatest äriühingutest ei tegele korruptsiooni süsteemse ennetamisega. Ülevaates on välja toodud, et äriühingute nõukogude töös on puudusi, sest nad pole piisavalt teadvustanud korruptsiooni ennetamise vajalikkust ning oma järelevalveülesandeid. Riigikontroll analüüsis riigile täielikult kuuluva 27 äriühingu ja riigitulundusasutuse Riigimetsa Majandamise Keskus tegevust.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside