Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon sai täna ülevaate Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) erikontrolli aruandest, mis on seotud nn Arsenali ja veel kuue kinnistu võõrandamisega.

Erikomisjoni esimees Andres Herkel märkis, et erikontrolli aruanne tõi esile rea punkte, mis puudutavad riigivara müügikorra ja praktika parandamist, et hoida ära edasiste korruptsioonitundlike olukordade teket. „Oluline on sellest juhtumist õppida ja audiitorite ettepanekuid edaspidi arvestada. Näiteks objektide turuväärtuse täiendavat hindamist, minimaalse pakkumuste esitamise perioodi pikendamist, elektroonilist menetlust ja täiendavat taustakontrolli,“ lisas esimees.

„Komisjon jääb veebruaris kujundatud seisukoha juurde ja taunib endise poliitiku varjatud kujul osalemist nn Arsenali kinnistute tehingus. Samuti juhtis erikomisjon toona tähelepanu, et RKAS peaks paremini seisma riigivara müümise tulukuse ning hinda positiivselt mõjutava konkurentsi eest,“ märkis Herkel.

Herkel tõi välja, et Rahandusministeeriumi kui aktsiaseltsi üldkoosoleku esindaja kinnitusel koostab nõukogu selle aasta lõpuks kava müügikorra ja praktika parandamiseks. Järgmise aasta veebruari lõpus tehakse sellest esimene kokkuvõte, mille järel pöördub ka erikomisjon teema juurde tagasi.

Erikontroll telliti riigihalduse ministri kui RKASi ainuaktsionäri otsusega ning selle viisid läbi AS Deloitte Audit Eesti ja OÜ Advokaadibüroo Deloitte Legal. Erikontrolli aruandes on välja toodud olulisemad tähelepanekud ning soovitused, mida kaaluda RKASi sisemiste protseduuride parendamiseks ja efektiivsemaks muutmiseks.

Istungil osalesid Riigi Kinnisvara ASi, Rahandusministeeriumi ja erikontrolli läbiviijate esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside