Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon kogunevad täna erakorralisele ühisistungile, et käsitleda rahandusminister Martin Helme advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingut.

Istungile on kutsutud peaminister Jüri Ratas, Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ning Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

„Loodame sel korral teada saada, millised takistused Eesti ning Ameerika Ühendriikide õiguskoostöös ja valitsuse sees on tinginud, et rahandusminister on võtnud oma ametile mitteomase rolli ning toimetab üksi, Eesti riigiametitest lahus ning USA vahendaja toel,“ rääkis riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi. Tema sõnul loodetakse samuti rohkem kuulda vahendaja isikust ning tema palkamisest. „Praeguse seisuga on silmatorkav, et rahandusminister varjab informatsiooni ja väldib aru andmist, peaminister aga viitab valitsuse vastutuse asemel rahandusministri omale,“ lisas Ligi.

„Eesti riigi ja Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo vahelise lepingu asjus tuleb jõuda selge pildini, seda nii võimaliku mõjuvõimu kasutamise, rahapesu tõkestamise, julgeoleku kui ka riigi raha kasutamise võtmes,“ sõnas korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik. „Riigikogu ülesandeks on tegeleda parlamentaarse kontrolliga. Loodetavasti näitab käesolev protsess, kuidas valitsuse ja parlamendi komisjonide, sealhulgas opositsiooni juhitud komisjonide vaheline suhtlus tulevikus toimuma hakkab,“ lisas ta.

Erikomisjonide erakorraline ühisistung algab kell 13.30.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside