Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon koguneb täna keskpäeval videoistungile, et seoses omastamises kahtlustuse saanud Mailis Repsi juhtumiga saada ülevaade korruptsioonivastaste meetmete rakendamisest Haridus- ja Teadusministeeriumis.  

Komisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et ülevaate saamine avalikkuses kerkivatest korruptsiooni juhtumitest on komisjonil tähtis. „Soovime aru saada, kuidas olemasolevate mehhanismide valguses oli Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisalas võimalik vastavalt kahtlustusele avalikke vahendeid isiklikuks otstarbeks kasutada,“ selgitas Odinets. Tema sõnul ei ole kindlasti tegemist konkreetse juhtumi paralleelse uurimisega, vaid keskendutakse süsteemile tervikuna. Sellest lähtuvalt on istungile kutsutud ka ministeeriumide ülesesse korruptsiooniennetamise võrgustikku kuuluv Kultuuriministeeriumi esindaja.

Odinets märkis, et komisjoni ülesanne on teha seadusandlikul tasandil kõik vajalik, et kahtlustuses esitatud juhtumid ei korduks. „Komisjon teostab parlamentaarset järelevalvet, me soovime saada ülevaate ministeeriumides kehtestatud reeglitest ja saada aru, mis on ette võetud selleks, et ametiisik ei saaks avalikke vahendeid isiklikuks tarbeks kasutada,“ rääkis Odinets. „Komisjoni ülesanne on jälgida, et kõik oleks õiglane ja läbipaistev. Peame jälgime, miks need asjad on juhtunud ja kas peaks muutma seadust, et need asjad enam ei juhtuks.“

Istungile on kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja Kultuuriministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Krista Nelson. Istungile oli kutsustud ka Riigikogu liige Mailis Reps, kes teatas komisjonile, et ei osale istungil, kuna seoses käimasoleva uurimisega ei ole tal võimalik kommentaare anda ja küsimustele vastata.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside