Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon tutvus täna Riigikogu liikme Viktor Vassiljevi ning tema abikaasa avalikus sektoris ja erasektoris tehtava töö kokkupuutepunktidega ning arutas vajadust Riigikogu liikmetel olla oma tegemistes edaspidi läbipaistvamad.

Erikomisjoni esimehe Katri Raiki sõnul soovisid komisjoni liikmed Vassiljevilt teada, kas korruptsioonivastase seaduse nõuete täitmisega on kõik korras. „Käesoleva juhtumi selgitamiseks kogutud andmed ei anna alust edastada materjale uurimisasutustele või väärteo kohtuvälisele menetlejale,“ ütles Raik. „Taolised ebaselgust sisaldavad olukorrad ei pruugi sisaldada korruptsiooni ega muud õigusrikkumist, kuid on eetiliselt siiski küsitavad. Kohane on erinevates valdkondades pöörata täiendavat tähelepanu toimingupiirangutele nagu näiteks on Finantsinspektsioonis, kus huvide konflikti tekkimise risk on viidud madalale,“ lisas ta.

Erikomisjoni aseesimehe Marek Jürgensoni hinnangul sai komisjon täna ammendavad selgitused ja samuti olid komisjonile esitatud kõik küsitud dokumendid. „Komisjon otsustas info teadmiseks võtta ja antud juhtumi sulgeda,“ ütles ta.

Riigikogu liige Viktor Vassiljev kinnitas erikomisjonile, et tema ja tema abikaasa majandustegevus ei mõjuta nende avalike ülesannete ausat ning erapooletut täitmist.

Erikomisjon võttis teema uurida seoses juunis Eesti Ekspressis ilmunud artikliga konfliktist Vassiljevi majandustegevuses. Erikomisjon palus seepeale Eesti Haigekassalt, Terviseametilt ja Tallinna vee-ettevõtjate järelevalve sihtasutuse nõukogult hinnangut Vassiljevi majandushuvide kohta, et teha kindlaks, kas pole eksitud korruptsioonivastase seaduse vastu.

Fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside