Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas täna väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo selgitusi tema poliitilise PR-nõuniku Viive Aasma väljaütlemiste kohta.

„Minister Kingo kinnitas, et ta sai oma nõuniku sõnavõttudest teada alles erikomisjoni kirjast. Nõuniku sõnavõtt oli aga toimunud kolm nädalat varem ja selline ajaline viivitus on kahetsusväärne,“ märkis erikomisjoni esimees Katri Raik.

„Kingo märkis istungil, et poliitiline PR-nõunik lahkub töölt 18. oktoobril. See on sisuliselt hinnang tema nõuniku väljaütlemistele EASi ja selle juhi suhtes ajal, mil ise sama organisatsiooniga kohut käib,“ ütles esimees.

Raik sõnas, et kõik poliitikud ja eriti ministrid peaksid selle juhtumi valguses korruptsioonikahtlustele senisest rohkem tähelepanu pöörama. „Loomulikult on ministri nõunikul õigus oma äriasjades selgust saada, kuid neid ei tohi omavahel segamini ajada nagu antud olukorras juhtunud on,“ lisas esimees.

Korruptsioonivastase erikomisjon tegeleb praegu kõrgetel ametikohtadel olevate isikute, eelkõige ministrite ja nende poliitiliste nõunike tegevuse läbipaistvuse suurendamise teemaga kuna Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane ühendus GRECO andis möödunud aastal oma V hindamisvoorus Eestile soovitused kõrgel positsioonil töötavate ametiisikute kohta.

GRECO ettepanekute seas oli ka soovitus luua huvide konfliktide käitumisjuhend, suhtluse reeglid lobistide ja muude huvigruppidega ning määrata kõrgetele ametiisikutele ametist lahkumisele piirangud, et nad seni kogutud infot korruptiivselt kasutada ei saaks.

Tuleva aasta juunis peab Eesti andma GRECOle aru, kuidas soovituste rakendamine edeneb.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside