Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas tänasel erakorralisel istungil Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti selgitusi ministeeriumi töökorraldusest huvide konflikti vältimisel.   

Komisjoni esimees Katri Raik ütles, et komisjoni eesmärk oli saada ülevaade huvide konflikti tekkimise asjaoludest Maaeluministeeriumis ja selle valitsemisalas. „Maaeluministeeriumis ja selle haldusalas toimunud juhtumid kinnitavad, et Euroopa Nõukogu juures asuva korruptsioonivastase riikide ühenduse GRECO soovitused tegeleda ministrite ja poliitiliste nõunike huvide konfliktide riskide maandamisega on igati põhjendatud,“ üles Raik.

Erakorralisel istungil andis selgitusi ministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Minister Mart Järvik istungil ei osalenud.

Komisjoni liikmete küsimused puudutasid ministeeriumi reegleid huvide konflikti käsitlemisel, majavälise õigusabi kaasamist ja tööjaotust ministeeriumi õigusosakonnaga,  ministeeriumi teabevahetust allasutustega ning võimalikku sekkumist allasutuse töösse. Ühe küsimusena arutati, kuidas vältida ministri nõunike huvide konflikti.

Komisjon teeb Maaeluminisiteeriumile ja Veterinaar- ja Toiduametile täiendavad päringud ning jätkab arutelu esmaspäevasel korralisel istungil.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside