Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon sai tänasel istungil Tallinna Linnavalitsuse esindajatelt ülevaate korruptsioonivastase seaduse nõuete täitmisest Tallinna Linnavalitsuses ja linna asutustes, muuhulgas Tondiraba Spordikeskuse osas läbiviidud sisekontrollisüsteemi hindamise auditist.

Erikomisjoni esimehe Andres Herkeli sõnul on endiselt arusaamatu, miks jäeti Tondiraba Spordikeskuse audit viieks aastaks ametisiseseks kasutamiseks. „Tondiraba spordikeskuse juhi ametikohustused, mida asutuse põhimääruse järgi ei tohiks edasi delegeerida, olid edasi antud asejuhile. Protseduuri reegleid asutuses polnud. Nüüdseks on olukord spordikeskuse teatel paranenud, kuid järelauditit veel tehtud ei ole,“ märkis Herkel.

Herkel lisas, et erikomisjon otsustas arutelu jätkata 14. detsembril, et ära kuulata ka Tallinna linnapea ja endine abilinnapea.

2016. aastal viis Tallinna linna sisekontrolöri teenistus läbi auditi „Tondiraba Spordikeskuse sisekontrollisüsteemi hindamine”. Auditi tulemusena esitati Tallinna Spordi- ja Noorsooametile ning Tondiraba Spordikeskusele mitmeid soovitusi.

Komisjoni istungil andsid ülevaate Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ja linna sisekontrolör Arvo Teder.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside