Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon pöördus valitsuse poole ettepanekutega, mis puudutavad erakondade rahastamise järelevalve korraldamist ja sellega seotud seadusandlust.  

Erikomisjoni esimehe Eduard Odinetsi sõnul tuleneb pöördumine sellest, et Riigikogu XIV koosseisu ajal on erakondade rahastamine ja järelevalve selle üle olnud aktuaalsed, muuhulgas erakondade rahastamise reeglite rikkumiste tõttu.

„Arutasime komisjonis väga pikalt olukorra üle ja jõudsime konsensusele ning palume valitsusel kiirendada seaduseelnõu väljatöötamist, millega täpsustatakse Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) õigusi oma ülesannete teostamisel,“ ütles Odinets. Ta lisas, et komisjon soovitab valitsusel võtta aluseks muuhulgas ERJK enda ettepanekud.

Erikomisjon peab saadetud pöördumises oluliseks, et erakondade rahastamise juures võetakse seaduse tasandil fookusesse ka varjatud rahastamise viisid. Võttes arvesse, et juba tänavu oktoobris toimuvad kohalike omavalitsuste volikogude valimised, peab erikomisjon vajalikuks sellise seaduseelnõu väljatöötamist ja Riigikogu menetlusse esitamist kiireloomuliselt.

Seaduseelnõu väljatöötamiseks tegi erikomisjon ettepaneku kutsuda esimesel võimalusel kokku kõigi erakondade esindajatest koosnev ümarlaud võimalike algatuste arutamiseks ja poliitilise konsensuse leidmiseks. Ühtlasi palub erikomisjon valitsusel täiendada korruptsioonivastast tegevuskava 2021–2025 erakondade rahastamist puudutavate meetmetega.

Erikomisjoni pöördumine on koostatud arvesse võttes oma 15. märtsi avaliku istungi ettekandeid. Istungil osalesid justiitsminister Maris Lauri, Justiitsministeeriumi, Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti esindajad.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside