Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kuulas tänasel erakorralisel istungil eelmise peaministri Jüri Ratase büroo juhtide selgitusi ajakirjanduses avaldatud väidete kohta, mis puudutasid avalike vahendite kasutamist erahuvides.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et tänane istung oli antud teemal juba kolmas ja tal on endiselt kahtlus, et riigi vara kasutamisel ei ole korrektselt käitutud. „Mulle jäi pärast tänast endiste büroojuhtide kuulamist kahtlus, et Riigikantselei vahendeid on kasutatud enda või kolmanda isiku huvides. Kuigi Tanel Kiik kinnitas, et Riigikantseleil oli peaministri büroo tehtavate kulutuste osas ka vetovõimalus, ei kasutatud seda võimalust kordagi. Küll olevat osad kulutused vajanud täpsustusi ja selgitusi, kuid lõpuks kaeti need ikka ja siin tekib mul küll küsimusi,“ sõnas Odinets.

Komisjoni juht lisas, et paljude kulutuste puhul võib arvata, et need on tehtud eelmise peaministri erakonnakaaslaste kasuks. „Aga et me ei ole uurimisorgan, siis sellekohaste tõendite kogumine oleks uurimisasutuse pädevuses. Tuleme selle teema juurde järgmisel istungil veel kindlasti tagasi,“ märkis Odinets.

Erikomisjoni aseesimees Valdo Randpere sõnas, et juhtumist tasuks õppida, et kokkuhoidlikkus on voorus. „Minu hinnangul võiks selle kaasuse lõpetatuks lugeda. Isegi kui siin võis mõni reeglitest üleastumine olla, ei ole praegu kuidagi võimalusi midagi vastupidist väita. Olen nõus, et maksumaksja rahaga ei ole kõige säästlikumalt ringi käidud ja seega kutsun kõiki kokkuhoidlikkusele riigi ressursside kasutamisel,“ rääkis Randpere.

Erikomisjoni istungil osalesid peaministri büroo endised juhid Tanel Kiik ja Johannes Merilai.

14. mail kohtus erikomisjon sama juhtumi raames Jüri Ratasega ja 20. mail riigisekretär Taimar Peterkopiga.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside