Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon koostas tänasel istungil kokkuvõtte ajakirjanduses avaldatud väidete kontrollimise tulemustest, mis puudutasid endise peaministri Jüri Ratase poolt avalike vahendite kasutamist, ning leiab, et avalike vahendite kasutus peab lähtuma seaduslikkuse, eetilisuse, otstarbekuse, mõistlikkuse ja säästlikkuse põhimõttest.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Eduard Odinets sõnas, et komisjon käsitles seda teemat kokku neljal istungil ja jõudis järeldusele, et heade tavadega vastuolus kulutustega ei tohiks üksi ametiisik kergekäeliselt nõustuda. „Teema tõstatamine ajakirjanduses oli õigustatud ning aitab avalikkuse tähelepanu juhtida küsitavale rahakasutusele. Komisjon leiab, et peaministrit ja teisi kõrgemaid riigiametnikke teenindavate riigiasutuste teenistujatel on õigus ja kohustus seada kahtluse alla ja keelduda korralduste täitmisest ja kulutuste tegemisest, kui need ei ole kooskõlas heade õigusaktide, heade tavade ning kokkuhoidlikkuse, vältimatu vajalikkuse, läbipaistvuse ja teiste avalikus sektoris kokkulepitud põhimõtetega,“ lisas Odinets.

Komisjoni aseesimehe Valdo Randpere sõnul on komisjoni eesmärk meenutada, et avalikke vahendeid tuleb kasutada nii, et avalikkus neid mõistaks. „Seega ütlen selle teema kokkuvõtteks veelkord, et avalikud vahendid ei ole ette nähtud priiskamiseks ning kutsun kõiki jätkuvalt üles kainele ja säästlikule käitumisele,“ ütles Randpere.

14. mail kohtus erikomisjon sama juhtumi raames Jüri Ratasega, 20. mail riigisekretär Taimar Peterkopi ja protokollinõunik Kristiina Sikaga ning 8. juunil peaministri büroo endiste juhtide Tanel Kiige ja Johannes Merilaiga.

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside