Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon käsitles tänasel istungil Tallinna linna äriühingute ja sihtasutuste nõukogude koosseisudega seotud küsimusi ning seoses sellega kohtuti abilinnapea Aivar Riisaluga.

„Erikomisjon jõudis seisukohale, et nõukogude liikmete vastutuse sisu ja põhimõtted ning see, mille alusel neid määratakse ei ole selged. Erikomisjoni liikmete arvates on praegune praktika probleemne ega vasta hea haldustava põhimõttele,“ märkis erikomisjoni esimees Andres Herkel.

„Erikomisjon soovitas Tallinna linnal võtta eeskujuks riigi äriühingute nõukogude korrastamiseks astutud sammud, sealhulgas nõukogu liikmete kandidaatide selgitamine avaliku konkursiga ning nimetamiskomiteele sarnase institutsiooni loomine,“ ütles Herkel.

Herkeli sõnul juhib erikomisjon tähelepanu samuti sellele, et nõukogude liikmete tasud on põhjendamatult suured ning samade isikute kuulumine erinevatesse nõukogudesse ei ole mõõdutundeline. „Samuti tekib huvide konflikt, kui nõukogu liige ja sageli ka nõukogu juht on linnavalitsuse liige, kelle ees on nõukogul aruandekohustus. Näiteks kinnitab linnavalitsus kui linna äriühingu üldkoosolek majandusaasta aruande ja selle kohta koostatud nõukogu kirjaliku seisukoha, kus lisaks muule tuleb näidata ka, kuidas nõukogu on aktsiaseltsi tegevust korraldanud ja juhtinud,“ märkis komisjoni esimees.

Lisainfo: Andres Herkel 5056540

Fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside