Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon arutas täna Eesti Rahva Muuseumi (ERM) riigihangete käigus tekkinud vaidlustusi. Erikomisjon kutsus kokku istungi, et kuulata ära erinevad osapooled ERMi riigihankemenetlustega seoses.

Arutelust võtsid osa ERMi direktor Tõnis Lukas, Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liige Elari Udam ja riigihangete vaidlustuskomisjoni juhataja Taivo Kivistik.

Erikomisjoni esimehe Artur Talviku sõnul ei leidnud erikomisjon arutelu tulemusena ERMi riigihangete menetluses midagi korruptiivset. „Antud hangete osas olid Riigi Kinnisvara ASi ja riigihangete vaidlustuskomisjoni korruptsioonivastased meetmed põhjalikult rakendatud,“ ütles Talvik.

Talvik lisas, et tal on kurb meel, et nii olulise objekti avamise eel on ERMi sisu asemel väga suur osa tähelepanust langenud antud hangete menetlemise peale.

Riigihangete vaidlustuskomisjoni juhataja Taivo Kivistiku sõnul ei nähtu ERMi riigihangetes esitatud vaidlustustest, et ERMiga seonduvad hanked oleksid teiste hankemenetlustega võrreldes halvemini ette valmistatud või läbi viidud.

Fotod istungilt.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside