Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel istungil tegi Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kokkuvõtte majanduslike huvide deklaratsioonide laekumisest.

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks jagas erikomisjon käesoleva aasta märtsis välja deklaratsiooni vormi ja täitmise juhendi 318-le ametiisikule.
 
Seaduses sätestatud tähtajaks 30. aprilliks 2010 laekus täidetuna 316 deklaratsiooni. Õigeaegselt deklareerisid oma majanduslikke huve, varalist seisu ja varalisi kohustusi Vabariigi President, kõik Riigikogu, Vabariigi Valitsuse ja Riigikohtu liikmed, riigisekretär, riigi peaprokurör, juhtivad riigiprokurörid ja juhtivprokurörid, ringkonna-, haldus- ja maakohtute esimehed, Eesti Panga president ja nõukogu liikmed, kaitseväe juhataja, õiguskantsler, riigikontrolör, Riigikontrolli peakontrolörid, maavanemad, Teaduste Akadeemia president, samuti kõik Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu, Rahvusooper Estonia nõukogu, Tagatisfondi nõukogu, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Arengufondi nõukogu liikmed.
 
Kahe päevase hilinemisega esitas deklaratsiooni üks endine ametiisik ja tänase päeva seisuga pole deklaratsiooni esitanud Tarmo Kriis, kes peab oma majanduslikke huvisid deklareerima Haigekassa ja Töötukassa nõukogu liikmena. Komisjon otsustas selgituste saamiseks kutsuda Tarmo Kriisi komisjoni järgmisele istungile.
 
Pärast laekunud deklaratsioonidega tutvumist ja vajadusel ka andmeväljade täpsustamist deklarantidega avaldatakse korruptsioonivastase seaduse kohaselt 210 deklaratsiooni Riigi Teataja Lisas hiljemalt 1. juulil 2010. Avaldamisele kuuluvad Riigikogu liikmete, Vabariigi Presidendi, Vabariigi Valitsuse liikmete, Eesti Panga Nõukogu esimehe ja liikmete, Eesti Panga presidendi, kaitseväe juhataja, riigikontrolöri, õiguskantsleri, suursaadikute, riigi peaprokuröri, Riigikohtu esimehe ja liikmete, riigisekretäri, ringkonna- , haldus- ja maakohtu esimeeste ja maavanemate deklaratsioonid. Korruptsioonivastase seaduse kohaselt ei kuulu avalikustamisele erikomisjonile laekunud deklaratsioonidest käesoleval aastal 108 deklaratsiooni.
Lisainformatsioon: erikomisjoni esimees Jaanus Marrandi, telefon 5143233.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside