Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonis oli täna arutuse all erakondade rahastamise kontrollimehhanismide tõhustamine. Kohtumisel osales ka õiguskantsler Allar Jõks, kelle hinnangul on demokraatia tagamiseks oluline, et erakondade rahastamine oleks läbipaistev ja oleks tagatud erakondade sõltumatus rahastajatest.

Komisjoni liikmed nõustusid Allar Jõksiga, et kontroll erakondade rahastamise üle on ebapiisav ja et selle tõhustamiseks oleks vaja täiustada seadusandlust ning luua sõltumatu kontrollorgan.

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimehe Jaanus Marrandi hinnangul ei saaks seda kontrolli teostada tema juhitud komisjon.

„Ei ole mõeldav, et sõltumatut kontrolli saaks teostada korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon, kuna poliitikutest koosnevalt komisjonilt on raske eeldada sõltumatust ja see võiks viia nn. poliitilise nõiajahini oma konkurentide suhtes. Õigem oleks kontrollkomisjon asutada mõne põhiseadusliku institutsiooni juurde ja anda sellele vastav pädevus,” ütles Marrandi.

Komisjon tuleb sama teema juurde tagasi nädala pärast 24. septembril, et ära kuulata fraktsioonide seisukohad ja formuleerida komisjoni ametlik seisukoht.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside