Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kiitis heaks kohaliku omavalitsuse volikogu valimiskampaania rahastamise aruande koostamise ja esitamise juhise nii erakondadele kui ka valimisliitudele.

Tulenevalt kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduses sätestatust, peavad valimistel osalevad erakonnad ja valimisliidud esitama valimiskampaania kulude ja vahendite päritolu aruande korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonile ühe kuu jooksul arvates valimispäevast. Seega peab aruanne laekuma komisjonile hiljemalt 18. novembriks 2009.
Erakond ja valimisliit peab esitama aruande kõikide valimiskampaania kulude ja kasutatud vahendite päritolu kohta nii paberkandjal kui elektrooniliselt e-posti aadressile [email protected] Valimisliidu aruandele kirjutab alla valimisliidu volitatud esindaja.
Komisjoni poolt heakskiidetud juhis ning selles sisalduvad aruandevormide näidised on avaldatud korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=54875&parent_id=33456
 
Aruanne koosneb kahest põhiosast: valimiskampaaniaks kasutatud vahendite päritolu aruandest ja valimiskampaania kulude aruandest. Komisjon avalikustab oma veebilehel nii erakondade kui ka valimisliitude aruanded, samuti tähtajaks aruande esitamata jätnud erakondade ja valimisliitude nimed.
 
Täiendav informatsioon: Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Jaanus Marrandi 514 3233.
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside