Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon avalikustas täna erikomisjoni kodulehel Riigikogu valimiskampaania rahastamise aruande koostamise ja esitamise juhised erakondadele ja üksikkandidaatidele.

Juhised asuvad aadressil https://www.riigikogu.ee/?id=42035&parent_id=33456

 

Tulenevalt Riigikogu valimise seaduses sätestatust, peavad valimistel osalevad erakonnad ja üksikkandidaadid esitama valimiskampaania kulude ja vahendite päritolu aruande erikomisjonile ühe kuu jooksul arvates valimispäevast. Seega peab aruanne laekuma komisjonile hiljemalt 5. aprillil 2007.

Erakonnad ja üksikkandidaadid peavad esitama ühe aruande kõikide valimiskampaania kulude ja kasutatud vahendite päritolu kohta nii paberkandjal (Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon, Lossi plats 1a, 15165 TALLINN) kui ka elektrooniliselt aadressile [email protected].

Aruanne koosneb kahest põhiosast: valimiskampaaniaks kasutatud vahendite päritolu aruandest ja valimiskampaania kulude aruandest. Komisjon avalikustab oma kodulehel nii erakondade kui valimistel osalenud üksikkandidaatide valimiskampaania aruanded kui ka tähtajaks aruande esitamata jätnud erakondade ja üksikkandidaatide nimed.

Lisainformatsioon:  korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Margi Ein, 631 6605.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

 

Tagasiside