Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas täna viia Eesti keskmise palgaga seotud ametipalkade maksmise ajutise korralduse seaduse eelnõu (296 SE) ja Riigikogu liikme palga ajutise korralduse seaduse eelnõu (342 SE) lõpphääletusele kolmapäeval 19. novembril, ettepanekuga eelnõud seadusena vastu võtta. Eelnõude (296 SE) ja (342 SE) teine lugemine toimub homme, teisipäeval 11. novembril.

Eelnõu (296 SE) reguleerib Eesti keskmise palgaga seotud ametipalkade maksmist 2009. aasta jaanuarist kuni 2010. aasta 28. veebruarini. Eesti keskmise palgaga on seotud Riigikogu liikme, Vabariigi Presidendi, peaministri, ministri, kaitseväe juhataja, riigikontrolöri, õiguskantsleri, kõigi kohtuastmete kohtunike ning soolise võrdõiguslikkuse voliniku ametipalk. Kaudselt on keskmise palgaga seotud ka teisi ametikohti, näiteks riigisekretäri ning abiministri palk on seotud ministri palgaga.

Eelnõu (342 SE) reguleerib vaid Riigikogu liikmele palga maksmist 2009. aasta jaanuarist kuni 2010. aasta 28. veebruarini. Eelnõu algatamise ajendiks oli soov eraldada Riigikogu liikmete palga temaatika eraldi eelnõusse, et kanaliseerida tekkinud põhiseaduslik dispuut põhiseaduse § 75 tõlgenduse üle ühe konkreetse eelnõu piiridesse.

Ka suunas põhiseaduskomisjon esimesele lugemisele Eesti Reformierakonna fraktsiooni, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni poolt 6. novembril 2008 algatatud võrdse kohtlemise seaduse eelnõu (384 SE), mis on täiskogus teisipäeval 18. novembril.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside