Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Taani parlamendis Folketingis toimuval Põhjamaade Nõukogu aastaistungil on kõne all Põhjamaade poliitikaga seotud küsimused, samuti avatud űhiskonna arendamine. 

Välispoliitilise koostöö arutelus võttis sõna ka Balti Assamblee presiidiumi liige ja BA Eesti delegatsiooni juhi asetäitaja Aadu Must, kes meenutas Balti- ja Põhjamaade koostöö algust juba enne Balti riikide taasiseseisvumist 1980ndate aastate lõpus, mil ta töötas Baltimaade infobűroos Stockholmis. Oma kõnes märkis Must, et Põhjamaade koostöö mudel on olnud eeskujuks Balti Assambleele selle ühenduse kahekűmne eksisteerimisaasta jooksul, ajal, mil me õppisime parlamentaarset demokraatiat ja seadusriigi põhimõtteid. Must kõneles ka tänapäeva ühiskonna ees seisvatest väljakutsetest. Ta avaldas veendumust, et tehes omavahel koostööd on kergem ületada raskusi. „Üheskoos peame Euroopas hoidma ja kaitsma oma regiooni väärtusi ning huvisid, et viia ellu poliitiline unistus õitsvast Läänemere regioonist,“ ütles Must.
 
Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias antakse űle ka tänavused Põhjamaade Nõukogu auhinnad kirjanduse, filmi, muusika ja keskkonnakaitse valdkonnas.
 
Põhjamaade Nõukogu aastaistungit peetakse 1. – 3. novembrini.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside