Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon ja komisjoni juures tegutsev konkurentsivõime eksperdikogu annavad teisipäeval, 25. juunil avaliku pressikonverentsi, kus tutvustavad äsja valminud konkurentsivõime raportit.

Eelmisel aastal kokku kutsutud eksperdikogu töö tulemusena valmis mahukas Eesti majanduse tulevikuväljavaateid, võimalusi ja takistusi ning perspektiivikaid majanduspoliitilisi soovitusi käsitlev raport „Eesti majanduse olukord ja väljavaated. Konkurentsivõime eksperdirühma raport Riigikogule.“

Head ajakirjanikud!

Olete oodatud pressikonverentsile, kus ülevaate raporti sisust ja raportiga antavatest soovitustest annavad majanduskomisjoni esimees Jaak Aab ning eksperdikogu liikmed Ülo Kaasik, Priit Vahter, Kadri Männasoo ja Uku Varblane.

Pressikonverents toimub teisipäeval, 25. juunil kell 12 Riigikogu konverentsisaalis. Pressikonverentsist on veebiülekanne.

Raportist nähtub, et ärimudeli muudatused mitmekordistavad digitaliseerimise positiivset mõju, samuti on suur tootlikkuse tõstmise potentsiaal tehisarul. Käsitlemist leiab energeetika, sealhulgas tuuakse raportis esile rohepöördega kaasnevaid uusi ajendeid Eestisse investeerida ning rõhutatakse, et roheelektri väärindamisel tuleb mõelda energiatõhususele ning tõdetakse, et madalaima elektri hinna tagab taastuvenergia osakaal 60–80 protsenti. Samal ajal pärsib Eesti tootlikkust haridustee katkestamine, töö ja töötajate oskuste ebakõla ning liigne tööjõu voolavus.

Konkurentsivõime eksperdikogusse kuuluvad Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, Tartu Ülikooli rakendusliku majandusteaduse professor Priit Vahter, Tallinna Tehnikaülikooli rahanduse rakendusliku ökonomeetria professor tenuuris Kadri Männasoo ja Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane. Lisaks kaasati kogu töösse arvukalt eksperte ja sidusrühmasid nagu teised ülikoolid ja uurimisasutused, tööandjate ja töövõtjate esindajad ning riigiasutused.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside