Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu konverentsisaalis toimus täna riigieelarve kontrolli erikomisjoni initsiatiivil ühisistung Euroopa Liidu asjade komisjoni ja rahanduskomisjoniga saamaks ülevaadet Euroopa Liidu struktuuri- ja välisvahendite kasutamisest 2009. aastal. Istungil osalesid ka mitme ministeeriumi kantslerid, kes tutvustasid vastava valdkonna vahendite kasutamist.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Toomas Varek tõi esile, et nii sel aastal kui ka järgmisel aastal on eelarves eriline rõhk asetatud sellele, kui palju suudetakse Euroopa Liidu vahendeid Eestis ära kasutada. Tänavuses eelarves on neid vahendeid enam kui 13 ja järgmise aasta eelarves enam kui 14 miljardi ulatuses. Vareki sõnul tuleb neid riigieelarve seisukohalt eriti olulisi vahendeid kasutada senisest otstarbekamalt ning tõsta ministeeriumide võimekust nende vahendite tõhusamaks planeerimiseks ning kasutuselevõtuks.

Rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak andis ülevaate struktuuri- ja välisvahendite kasutamisest ministeeriumide lõikes. Tema sõnul kasvas viimase aasta jooksul vahendite kasutuselevõtt kaks korda ning riigieelarves on nende täitmise osakaal tõusnud 85 protsendini. Ta tõi ka näiteks, et perioodi 2007-2013 struktuuri- ja välisvahendite kasutamise osas on novembri lõpu seisuga Eesti Euroopa Liidus kõrgel kolmandal kohal.

Tänane komisjonide ühisistung oli jätkuks aprillis aset leidnud istungile.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside