Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni liikmed kohtusid täna Riigikogu konverentsisaalis Eesti välisesinduste juhtidega. ELAKi esimees Arto Aas ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa andsid ülevaate komisjonide viimase aja tegemistest ning plaanidest edaspidiseks.

Arto Aasa sõnul on ELAKi ühed tähtsamad arutelud praegu keskendunud Euroopa Liidu tulevikule. Komisjon on pidanud juba mitmeid istungeid, kuhu on kutsutud paljude valdkondade esindajaid, kes ELi edaspidise arengu debatis kaasa räägivad. „Loodan, et pärast kohalikke valimisi tõusetuvad ELi tuleviku küsimused taas päevakorda, seda enam, et 2014. aasta kevadel ootavad meid ees Euroopa Parlamendi valimised,“ ütles Aas.

ELAKi esimees tõstis esile ka Riigikogu, kes sel aastal esimest korda tõstatas subsidiaarsuse teema ning otsustas, et EL läheb oma õigusaktidega ettevõtluse reguleerimisel liiga kaugele.

Enn Eesmaa ütles kohaletulnutele, et väliskomisjon teeb väga tihedat koostööd ELAKi ja riigikaitsekomisjoniga. Komisjoni tähtsamad arutelud viimasel aastal keskendusid suhetele Aasiaga, samuti Põhjala ja Läänemere piirkonna majanduspoliitilistele probleemidele ning suhetele Venemaaga piirileppe küsimuses.

Riigikogu komisjonid ja Eesti välisesinduste juhid kohtuvad igal aastal augustis Riigikogus, et vabal arutelul kõnelda välispoliitilistel teemadel.

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside