Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimehe Ene Ergma tänasel kohtumisel Saksamaa Liidupäeva (Bundestagi) delegatsiooniga eesotsas Gero Storjohanniga räägiti järgmise aasta märtsist juulini kestvast Bundestagi parlamendiprogrammist, kus osalevad kolm Eesti alla 30-aastast noort.

Programmi käigus õpivad noored tundma Saksamaa poliitilist elu ja parlamentaarset süsteemi. Kuulatakse loenguid Berliinis Humboldti Ülikoolis ning töötatakse Bundestagi saadikute büroodes. Programmi eesmärk on tutvustada Kesk- ja Ida-Euroopa riikide noortele Saksamaa parlamentaarset süsteemi. Saadiku büroos õpivad noored, kuidas toimub töö parlamendis, selle komisjonides ja fraktsioonides. Täites erinevaid ülesandeid, saavad noored kogemusi dokumentide, kokkuvõtete ja kõnede koostamisel, artiklite kirjutamisel, istungite ettevalmistamisel ja sekretariaadi töös. Külastatakse ka saadiku valimisringkonda ja tema sealset bürood.
 

Ene Ergma tõi tänasel kokkusaamisel esile kuivõrd vajalik ja kasulik on selline programm meie riigile, kus parlamentaarse töö kogemus kujuneb välja mitte üksnes praktilises töös vaid ka õppides teistelt, vana parlamentarismiga riikide kogemustest. Kuna noored õpivad kiiresti ja suhtlevad aktiivselt oma eakaaslastega teistest riikidest, siis tulevad loodud kontaktid neile kindlasti kasuks edasises töös.

Riigikogu  ja Saksamaa suursaatkonna vahelise koostöö raames viiakse programmis osalemiseks konkursse läbi juba alates 1992. aastast. Kokku on Eestist Bundestagi programmis osalenud üle 50 noore. Pärast programmi lõppu töötavad nad mitmes ministeeriumis ja riigiametis, sealhulgas ka Riigikogu Kantseleis.
 

Tänasel kohtumisel osalesid veel majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ja Saksamaa suursaadik Martin Hanz, samuti Berliini Freie Universität asepresident professor Jochen Schiller ning Bundestagi kantselei parlamendi- ja saadikuteosakonna juhataja Harro Semmler

Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside