Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EAK liige Tunne Kelam kohtus täna Serbia ja Montenegro valitsuste eurointegratsiooniga tegelevate ametnikega.

Ametnike delegatsiooni juhtisid Serbia ja Montenegro Eurointegratsioonibüroo juhataja Maja KovaÄ?eviĉ, Montenegro Väliskaubanduse ja Eurointegratsiooni aseminister Mina BrajoviÄ?.

Nimetatud ametnike Eesti külastuse eesmärgiks on tutvuda eurointegratsiooni korraldusega ning liitumisläbirääkimiste organisatsiooniga.

Tunne Kelami sõnul on ka Eesti uurinud liikmesriikide kogemusi. Edu eelduseks on aga siiski oma süsteemi väljatöötamine kuna sel moel tagatakse riigi konkreetsete olude arvestamine.

EAK endine esimees kinnitas, et Eesti ei tunne end ELis eksameid sooritava kooliõpilasena. Eesti on iseseisev riik, millel on anda oma panus Euroopa arengusse, sealhulgas Euroopa Liidu ülesehituse korraldamisse.

Tunne Kelam rõhutas Riigikogu senise eurointegratsiooni valdkonna tegevuse tutvustamisel, et parlamentaarne kontroll valitsuse eurointegratsiooni-alase tegevuse üle peab olema efektiivne ja paindlik ning andma mõlema osapoole koostöö tulemusena tagatised riigi huvide selgeks sõnastamiseks ning kaitsmiseks.

Serbia ametnike sõnul on hetkel avalikkuse toetus liitumisele Euroopa Liiduga üle 70%. Samas peab arvestama, et olukord võib muutuda pärast assotsiatsioonilepingu ja võimalike liitumisläbirääkimiste alustamist.

Külalised kinnitasid huvi jätkata kontakte ja sidemete tugevdamist Eestiga.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Olev Aarma, 6316465

Tagasiside