Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossis esitleti täna Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kommenteeritud väljaannet. Raamatut „Riigikogu kodu- ja töökorra seadus. Kommentaarid“ tutvustasid Riigikogu esimees Ene Ergma, Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul ja peatoimetaja Aaro Mõttus.

Ene Ergma hindas väljaannet oluliseks Eesti parlamendiõiguse arengus ning  Riigikogu ajaloos. „Kodu- ja töökorra seadus on parlamendile ja riigile suure tähtsusega dokument, sest ta määrab kindlaks, kuidas võetakse vastu olulisimad  riigielu puudutavad otsused,“ ütles ta.

Ergma tähendas, et ligi 20 aasta jooksul on välja kujunenud seaduse sätete kohaldamise praktika, tõlgendused, mõningaid küsimusi on selgitanud ka Riigikohtu lahendid. „Kirjutada see kõik kommentaaridesse on teha justkui vahekokkuvõte ning samas selgitada Riigikogu tööd neile, kes sellega ühel või teisel moel kokku puutuvad või sellest huvitatud on. Kodukord on jõudnud omamoodi stabiilse arengu faasi,“ lausus ta.

Heiki Sibul märkis, et kogumiku üllitamisega oleme astunud nende küpsete parlamentide perre, kes on oma peamise tööd reguleeriva õigusakti kommentaarid kirja pannud. „See on esimene katse koondada ühte väljaandesse Riigikogu toimimise praktika ja selle aluseks olevate normide selgitused. Paljud tavad ja kodukorra tõlgendamise viisid on seni kandunud ühest Riigikogust teise peamiselt tänu neid tundvatele inimestele. Kirjapanduna aitavad need kindlasti kaasa Riigikogu ladusamale töökorraldusele,“ sõnas ta.

Raamatu eesmärk on selgitada Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse sätete sisu, tähendust, seoseid põhiseaduse ja teiste seadustega ning võtta kokku ja fikseerida aastate jooksul kujunenud praktika. Raamat järgib ülesehituselt kodu- ja töökorra seaduse teksti ja on suunatud Riigikogu liikmetele, kantselei ametnikele ning teistele, kes puutuvad kokku parlamendiõigusega.

Fotod esitlusest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2012/Riigikogu/kodukorra_raamat/

Raamat on leitav Riigikogu veebilehel siin.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside