Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kodanikuühiskonna toetusrühm käsitles koos kolmanda sektori organisatsioonide ja rahandusministeeriumi esindajatega tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjaga seonduvaid probleeme. 

„Kolmanda sektori tegevus on kiirelt kasvav ja mitmekesine, millega kaasneb ka rida seni lahendamata probleeme. See on seotud nii ühiskondliku aga ka majandustegevusega. Ühenduste tegevuse kriteeriumina on esitatud tegutsemine avalikes huvides. Et leida optimaalne lahendus kooskõlas kehtivate maksuseadustega on vaja põhjalikult analüüsida olukorda ja kehtestada üheselt mõistetavad reeglid,“ ütles toetusrühma esimees Priit Sibul. Ta lisas, et selgus tuleb luua nii annetuste, preemiate, toetuste kui ka stipendiumide maksustamisega seotud küsimustes. 

Kodanikuühiskonna arengu hindamisega seonduvalt arutati riigikassa kirjendamisega seonduvaid probleeme ja võimalikke lahendusi. Selleks, et kodanikuühiskonna arengut objektiivselt hinnata on vaja riigi rahanduses saada täpsem ülevaade, millises mahus riik toetab kodanikeühendusi, kui suures ulatuses on need kanded projektitoetused ja milline on maht, kus kodanikuühendused osutavad riigile partnerina teenuseid. 

Tulenevalt kehtivast tulumaksuseadusest kannab valitsus tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute, sihtasutuste ja usuliste ühenduste nimekirja ainult kehtestatud tingimustele vastavad organisatsioonid. Olulisem nõue on tegutsemine heategevuslikult ja avalikes huvides. 

Sibula sõnul oli arutelu kasulik nii kolmanda sektori kui ka rahandusministeeriumi esindajatele informatsiooni vahetamise ja maksuseaduste rakendamisega seotud selgituste kaudu. Sibul märkis, et arutelu võimaldab astuda edasi järgmised sammud probleemide lahendamise suunas. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

Tagasiside