Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Oma tänasel istungil Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse ja nõukogu esindajatega soovitas kultuurikomisjon keskenduda senisest enam noorte kaasamisele ja huvi tekitamisele ERRi programmide vastu.

„Keskne küsimus on, kuidas noort põlvkonda saada kvaliteetse ja tasakaalustatud sisu juurde. Kindlasti peab rahvusringhääling mõtlema enam selle peale, kuidas kõnetada noori selles keskkonnas, milles nad viibivad,“ ütles kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

Klaasi sõnul peaks rahvusringhääling ära kasutama uue meedia võimalusi. „Soovitame nii uue meedia sisu kui interaktiivse õpikeskkonna arendamist koostöös sihtasutusega Kultuurileht, haridus- ja teadusministeeriumi, kirjastuste ning teiste asutuste ja äriühingutega, “ ütles Klaas.

Kultuurikomisjon jäi rahule ERRi tööga ja nõukogu tegevuse aruandega, mida täna istungil esitleti. ERR on igal nädalal kontaktis üle miljoni inimesega ja ligi 50% muukeelsete inimestega Eestis. ERRi usaldusväärsus on kasvanud, telekanalite vaadatavus ning raadiokanalite kuulatavus on hea.

Kultuurikomisjon arutas ka üldiselt avalik-õigusliku meedia tuleviku üle. Kuulajad ja vaatajad, eriti noored, kasutavad üha rohkem uue meedia võimalusi. Samas televisiooni mõju on vaatajatele jätkuvalt oluline. Komisjon tõdes, et vajalik on investeerida uutesse tehnoloogiatesse, et meediaarenguga sammu pidada.

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside