Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni ja maaelukomisjoni tänasel ühisseminaril Toompea Haridusseminariga oli kõne all kultuuridiplomaatiakeskuse võimalik avamine majas, kus allkirjastati Tartu rahuleping ja kus praegu tegutseb Tartu Jaan Poska Gümnaasium.

Ühisseminaril osalejad väljendasid seisukohta, et koostöös gümnaasiumi, asjasse puutuvate ministeeriumite, Tartu linna ja Tartu Ülikooli esindajatega on kultuuridiplomaatia keskuse loomine igati kaalumist vääriv idee, seda eriti seoses peatselt tähistatava Tartu Rahu 100. aastapäevaga. Lepiti kokku, et kõnelusi sel teemal jätkatakse veebruari keskel Tartus juba kõigi osapoolt osavõtul.

Kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul oleks kultuuridiplomaatia keskuse loomisel Tartu rahu väärtustav tähendus. Selle asutamiseks tuleks ta sõnul kõnelusi alustada eelkõige Jaan Poska Gümnaasiumiga, et kaaluda kooli võimalusi ja huvi Tartu rahuga seotud ruume avalikkusele rohkem avada. Maaelukomisjoni esimees Kalvi Kõva tõi välja, et kultuuridiplomaatia keskust on võimalik luua vaid kõigi osapoolte – kooli, ministeeriumite, Tartu linna – koostöös.

Toompea Haridusseminari nimel, mis on selle idee algatajaks, pidas antud teemal ettekande doktor Jaak Uibu.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside