Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni väljasõiduistungil Arengufondis tutvustasid fondi esindajad Eesti tööstuse ja infotehnoloogia arenguseire tulemusi ning Eesti võimalusi majanduskriisist välja tulla. Osutati tõsiasjale, et ainuüksi siseturule orienteerudes ei suuda majandus enam edasi areneda ja tähelepanu tuleb pöörata suurema lisandväärtusega toodete ja teenuste loomisele ning selle kaudu ekspordi suurendamisele. Olulise tegurina rõhutati ka majandus- ja maksukeskkonna stabiilsust.
 

„Rasketel aegadel ei tohi ära unustada ka kaugvaadet. Arengufondi tööstusarenguseire analüüsist ilmneb vajadus panustada ekspordi arendamisse. Selleks on vaja senisest enam tegeleda ka turundusoskuste arendamisega. Riik peab omalt poolt jõulisemalt toetama oma ettevõtjaid sellega, et saada riiki uus välisinvesteeringute voog. Selleks on vajalik säilitada senine stabiilne maksupoliitika. Tarvis on motiveerida ka välismaal investeeritud kasumi kojutoomist. Möödapääsmatu on eurole üleminek,“ ütles majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas.

Lisaks eelnevale oli Arengufondis kõne all Eesti kõrghariduse mahajäämus ja tõsiasi, et tänased ülikoolid ei suuda koolitada kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste ega kaasa selleks välisriigi õppejõude, ning mitmed muud Eesti majandusarengu aspektid.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside