Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi kohtus täna Tšehhi parlamendi aseesimehe Jiří Drahoši ja Tšehhi parlamendi delegatsiooniga.

Aseesimehed tänasid kohtumisel üksteise riike panuse eest Ukraina abistamisse Venemaa peetavas agressioonisõjas. Kivimägi toonitas, et Eesti jaoks on kõige tähtsam see, et Ukraina võidaks sõja Venemaaga.

„Ukraina võitleb ka meie vabaduse eest. Tänan Tšehhi riiki, kes on võtnud lahkelt vastu Ukraina sõjapõgenikke – oleme selles teiega sarnases olukorras,“ sõnas Kivimägi oma Tšehhi kolleegile. Riigikogu aseesimees toonitas, et sõda on oluline võimalikult kiiresti võita ka seepärast, et see on mõjutanud ja mõjutab tugevalt kogu Euroopa majandust ning kõrge inflatsioon ja defitsiidis riigieelarve annab inimestele valusalt tunda.

Kivimägi sõnas, et erinevalt Tšehhist on Eestil Venemaaga ühine piir ja seetõttu tunneme ka sõja mõjusid vahetumalt. Näiteks teeb Eestis muret asjaolu, et Eestis on kolmandate riikide kodanikel õigus kohalikel valimistel hääletada. „Mul on raske leppida sellega, et Putini valijad saavad ka Eestis valida. Pean õigeks peatada Venemaa kodanike õigus Eesti valimistel valida,“ märkis ta.

Tšehhi parlamendi aseesimees kinnitas, et Ukraina aitamist peab jätkama, kuni sõda on võidetud ja Ukraina territoriaalne suveräänsus taastatud.

Tšehhi parlamendi delegatsioon on Eestis visiidil neljapäevani ja kohtub ka Riigikogu Eesti–Tšehhi parlamendirühmaga. Samuti külastab delegatsioon NATO Küberkaitsekoostöö keskust, Rahvusraamatukogu, meediaettevõtteid ja haridusasutusi, kohtub valitsuse, presidendi ja Teaduste Akadeemia esindajatega jm.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside