Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kiitis tänasel istungil heaks kohaliku omavalitsuse volikogu valimiskampaania rahastamise aruande koostamise ja esitamise juhise erakondadele.

Tulenevalt kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduses sätestatust, peavad valimistel osalevad erakonnad esitama valimiskampaania kulude ja vahendite päritolu aruande erikomisjonile ühe kuu jooksul arvates valimispäevast. Seega peab aruanne laekuma komisjonile hiljemalt 17. novembril 2005.

Erakond peab esitama ühe aruande kõikide valimiskampaania kulude ja kasutatud vahendite päritolu kohta nii paberkandjal kui elektrooniliselt aadressil: [email protected]. Komisjoni poolt heakskiidetud juhis ning selles sisalduvad aruandevormid avaldatakse erikomisjoni kodulehel: Riigikogu->Erikomisjonid->Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon.

Aruanne koosneb kahest põhiosast: valimiskampaaniaks kasutatud vahendite päritolu aruandest ja valimiskampaania kulude aruandest. Komisjon avalikustab oma kodulehel nii erakondade aruanded kui ka tähtajaks aruande esitamata jätnud erakondade nimed.

Lisainformatsioon: erikomisjoni esimees Margi Ein, 631 6605

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside