Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kiitis heaks kohaliku omavalitsuse volikogu valimiskampaania rahastamise aruande koostamise ja esitamise juhise valimisliitudele.

Tulenevalt kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduses sätestatust, peavad valimistel osalevad valimisliidud esitama valimiskampaania kulude ja vahendite päritolu aruande erikomisjonile ühe kuu jooksul arvates valimispäevast. Seega peab aruanne laekuma komisjonile hiljemalt 17. novembril 2005.

Valimisliit peab esitama aruande kõikide valimiskampaania kulude ja kasutatud vahendite päritolu kohta nii paberkandjal kui elektrooniliselt aadressil: [email protected]. Aruandele peab alla kirjutama valimisliidu volitatud esindaja.

Komisjoni poolt heakskiidetud juhis ning selles sisalduvad aruandevormid avaldatakse erikomisjoni veebilehel: Riigikogu->Erikomisjonid->Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon).

Aruanne koosneb kahest põhiosast: valimiskampaaniaks kasutatud vahendite päritolu aruandest ja valimiskampaania kulude aruandest. Komisjon avalikustab oma veebilehel nii valimisliitude aruanded kui ka tähtajaks aruande esitamata jätnud valimisliitude nimed.

Lisainformatsioon: erikomisjoni esimees Margi Ein, 631 6605

Tagasiside