Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas keskkonnaminister Rein Randver Tiit Niilo küsimusele maadevahetusega seotud probleemide kohta.

 

Randver selgitas, et keskkonnaministeeriumis püstitati oktoobri keskpaigas ülesanne auditeerida valdkonda, kus auditeerimise objektiks oli nii maaamet kui ka keskkonnaministeerium ise. Keskkonnaminister ütles, et maaametis on olemas seaduslikud regulatsioonid. Ülesannete jagamine on reguleeritud piisavalt. Kuid kindlasti on seal vaja asju paremini reguleerida.

Randver lisas, et mis puutub ametisikute seisundi kuritarvitamisse, siis selles osas on alustatud kriminaalmenetlust ja keskkonnaministeerium ei sekku menetlusse. „Kriminaalmenetluse paragrahvid ongi ametiseisundi kuritarvitamine ja suures osas pistise võtmise kahtlustuste alusel. Ministeeriumis neid küsimusi konkreetselt auditeerimise käigus ei arutatud,” märkis keskkonnaminister.

Randver selgitas, et keskkonnaministeerium on peatselt pakkumas välja variante, kuidas edasi minna. Riigikogus on praegu menetlemisel looduskaitse seadus ja ministeerium on teinud sinna mitmeid ettepanekuid, kuidas looduskaitseliste piirangute maadega edasi toimida. Läbi selle seaduseelnõu soovitakse valitsusele volitusnormi oluliste piirangute kohta, millise omaniku kinnistu läheb nende põhimõtete järgi vahetamisele. Teisena on tehtud ettepanek täpsustamaks, millised riigimaad ja millistel põhimõtetel lähevad vahetusse: näiteks kõlvik kõlviku vastu, täisküpsmets täisküpse metsa vastu jne. „Loomulikult on ka keskkonnaministeeriumis vaja teha muudatusi, kaasata selle küsimuse lahendamise juurde looduskaitseosakond ja ka maakondades olevad keskkonnateenistused,” kinnitas Randver.

Keskkonnaminister vastas veel Jarno Lauri küsimusele keskkonnajärelvalve kohta. Rahandusminister Aivar Sõerd vastas Indrek Raudse ja Eiki Nestori esitatud küsimustele Eesti Raudtee enamusosaluse tagasiostmise rahastamise kohta. Siseminister Kalle Laanet vastas Kadi Pärnitsa küsimusele tuleva aasta riigieelarve ja Ken-Marti Vaheri küsimusele sisejulgeoleku kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside