Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon otsustas oma tänasel istungil arutada Läänemerre kavandatava gaasijuhtmega seotud keskkonnariske olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogu täiskogus.

Keskkonnakomisjoni ettepaneku kohaselt toimub arutelu teisipäeval, 27. oktoobril esimese päevakorrapunktina. Olulise tähtsusega riiklike küsimuse arutelu juurde soovib komisjon kaasata Eesti keskkonnateadlaste ettekande.
 
Teise päevakorrapunktina on komisjoni ettepanekul kavas teisipäeval arutada ka täna 45 Riigikogu liikme poolt algatatud Riigikogu avalduse „Läänemerre kavandatava gaasijuhtmega seotud keskkonnariskidest“ eelnõu ja panna see lõpphääletusele.
 
„Selles avalduses on tähelepanu pööratud Läänemere riikide osalusele rahvusvahelistes kokkulepetes, on käsitletud ettevaatusprintsiipi keskkonnaküsimuste lahendamisel, neid keskkonnariske täpsemalt, mis on võimalikud seoses selle gaasitrassi rajamisega ja rõhutatakse vajadusele parlamentaarse järelevalve ja spetsialistide tihendamisele, ning on avaldatud tunnustust nendele inimestele ja organisatsioonidele, kes on suure põhjalikkusega seda probleemi käsitlenud ja ausalt sellest rääkinud,“ ütles eelnõu üle andes keskkonnakomisjoni esimees Mart Jüssi.
 
„Mina tahaksin siit avaldada tänu nendele Riigikogu liikmetele, kes on sisuliselt panustanud selle avalduse koostamisse ja ma tahaksin selle avaldusega seoses natuke tsiteerida Johann Wolfgang Goethet, Saksa filosoofi ja kirjanikku ja see tsitaat oleks järgmine: “Loodus nalja ei mõista, ta on alati aus, alati tõsine, alati karm. Tal on alati õigus, vead on inimeste pärusmaa,““ lisas Jüssi.
 
Riigikogu liikmete muudatusettepanekuid avalduse eelnõule ootab komisjon esmaspäeva, 26. oktoobri hommikuks kell 10.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside