Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel keskkonnakomisjoni istungil on tähelepanu keskmes seakatku leviku tõkestamisega seotud meetmed.

 

Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra pidas oluliseks tõhusamate ennetavate meetmete rakendamist ja nendega seotud probleemide käsitlemist keskkonnakomisjoni istungil. „ Sügisese jahihooaja läbimõtlemata pidamine ja loomapidamisreeglite rangete nõuete eiramine võib tuua kaasa taudi levimise Eesti sisemaale. See tooks kaasa suure kahju meie seakasvatusele. Taudi liikvele pääsu tõkestamiseks on vaja rangelt jälgida kõiki keskkonnalaseid nõudeid,“ ütles Vakra. 

Keskkonnakomisjoni istungile on kutsutud Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel ning põllumajandusministeeriumi, keskkonnaministeeriumi ja Eesti Jahimeeste Seltsi esindajad, et täpsustada metssigade küttimise, täiendava söötmise, leitud või tapetud metssigade korjuste käitlemise ning kütitud loomade liha kontrolli küsimused. 

Spetsialistid on soovitanud seakatku taudi leviku tõkestamiseks piirata ajujahti ja säilitada metssigade lisasöötmine. Korjuste matmisel tuleks eelistada metsas nende leiukohta. Talviseks perioodiks on aga vaja loomakorjuste kogumiseks ja AS Vireen viimiseks lekkekindlaid konteinereid. Jahimeestele koostatakse juhis ja teavitus, kuidas käituda kütitud metslooma lihaga. 

Riigikogu pressiteenistus

 

 

 

 

 

 

 

Tagasiside