Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjonis on täna tähelepanu keskmes Riigikogu, valitsuse ja pädevate ametkondade poole tehtav pöördumine Väikese väina tammi avade rajamise kohta.

Nimelt keskkonnakomisjoni tulevad täna, esmaspäeval 21. septembril kell 11.30 Saaremaa vallavanemad, et anda üle pöördumine Väikese väina tammi avade rajamiseks.

„Pöördumise tegijate sõnul vajavad Väikese väina probleemid kriisiseisundi tõttu otsustavat tegutsemist. Üle sajandi seisnud tamm on muutnud väina kaheks eraldiseisvaks veekoguks, kus läbivoolu lakkamise tõttu on toimunud suured looduskeskkonna muutused. See on viinud väina hävingu äärele,“ märkis keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra. Pöördumise esitajad teevad oma ettepanekud tammiavade ehitamiseks. See looks uuesti tee vee, kalade ja paatide liikumisele väina erinevate osade vahel.

Vakra märkis, et probleem on tõsine. Tammi avade rajamise arutelud said alguse juba kakskümmend aastat tagasi, kuid tegudeni ei ole seni jõutud. Väin on roiskunud ja ökosüsteem tugevalt häiritud.

Keskkonnakomisjonil on kavas Väikese väina tammi avade rajamisega seotud probleemi põhjalikult käsitleda, et leida kujunenud olukorrale lahendus.

Lisainfo: Rainer Vakra 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

 

Tagasiside