Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon on esmaspäeval ja teisipäeval (22.-23. august) väljasõiduistungil Ida-Virumaal, kus tutvutakse põlevkivienergeetika ja sellega seotud valdkondadega nii ettevõtete kui ka kohaliku elu tasandil.
 
„Eile ja täna toimunud kohtumised osutasid, et meie energeetikaettevõtted, eriti Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp planeerivad oma tegevust perspektiivitundega ja vaatavad pikalt ette, ning seda tuleb igati hinnata. Pingutatakse selle nimel, et kasutusele võtta tulevikutehnoloogiad ning muuta põlevkivienergeetika säästlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks, nii et neid ressursse, mis kasutusele võetakse, kasutatakse tõepoolest efektiivselt ning sellega kaasnevad mõjud nii keskkonnale kui ka ühiskonnale oleksid väiksemad. Muret teeb energeetikute vähene järelkasv. Loodan, et noored näevad selles erialas siiski ka isiklikku perspektiivi ja see muutub nende hulgas populaarsemaks,“ ütles keskkonnakomisjoni esimees Tõnis Lukas.

 

Eile, 22. augustil, kohtus Riigikogu keskkonnakomisjon Keskkonnaameti Viru regiooni ja Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste esindajatega, kus kõne all olid põlevkivi kaevandamise ja töötlemisega seonduvad keskkonna ja kohaliku elu probleemid. Külastati Viru Keemia Grupp Asi ja Kiviõli Keemiatööstust.
 
Täna, 23. augustil, tutvuti Narva elektrijaamade tegevusega. Balti elektrijaamas kohtuti elektrijaamade juhtkonnaga ning vaadati lähemalt, kuidas toimub biomassi koospõletamine Balti elektrijaama koostootmisplokis ja kuidas edeneb tuulepargi ehituse Balti elektrijaama suletud tuhaväljal. Eesti elektrijaamas toimus energeetika päevaprobleeme ja tulevikku puudutav diskussioon, kus osalesid Eesti Energia, Eesti Energia Õlitööstuse ja Narva elektrijaamade juhid.
 
Teisipäevasesse päevaplaani kuulub ka Eesti Energia Õlitööstuse külastamine ning tutvumine põlevkivi kaevandamisega Aidu karjääris ja Aidu karjääri kaevandatud alade taastamise plaanidega.

 

Keskkonnakomisjoni väljasõiduistungil osalesid lisaks Tõnis Lukasele komisjoni aseesimees Karel Rüütli ning komisjoni liikmed Annely Akkermann, Tõnis Kõiv, Valeri Korb, Kalle Palling ja Jaanus Tamkivi.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside