Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon kuulas seoses Läänemaa rannikuvetes avastatud naftareostusega ära keskkonnaministri Villu Reiljani, kes jagas selgitusi keskkonnaministeeriumi ja keskkonnainspektsiooni rollist reostusega tegelemisel.

Tõdeti, et merereostuse avastamine kuulub eelkõige piirivalveameti ja siseministeeriumi pädevusvaldkonda, kuhu see anti peale mereinspektsiooni kaotamist 2000. aastal. Komisjon tõdes samuti, et pädevuse üleandmisega piirivalveametile ei kaasnenud merereostuse avastamiseks vajaliku võimekuse väljaarendamist.

Reiljan rõhutas omalt poolt, et selle võimekuse väljaarendamine on vältimatu ja sellega tuleb kiiresti tegeleda. Reiljan leidis samuti, et informatsiooni edastamine ja reageering, kui sai teatavaks õli valgumine Libeeria lipu all seilava tankeri Flawlessi tekile, ei olnud adekvaatne ja oleks tulnud alustada viivitamatult vaatlusi võimaliku reostuse avastamiseks.

Reiljani sõnul on praegu uurimise all 15 laeva, mis võisid olla reostuse põhjustajaks. Ministri hinnangul võis tegemist olla nii hooletusest kui ka otsesest pahatahtlikkusest põhjustatud õnnetusega. Kuna tegemist on ta sõnul raske kütteõli reostusega, võis see ta arvates tuleneda ka laeva tankide pesust. Uurimisega tegeleb ta kinnitusel prokuratuur ja kriminaalpolitsei.

Keskkonnakomisjon võttis keskkonnaministri Villu Reiljani selgitused teadmiseks.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

y[email protected]

7. veebruar 2006

Tagasiside