Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon kuulas oma tänasel erakorralisel istungil ära jahiseaduse eelnõuga (351 SE) seotud sihtrühmade esindajad, kes selgitasid oma seisukohti jahipidamise korraldamisel. Seni ei ole saavutatud konsensust jahimeeste esindusorganisatsioonide ja maaomanike esindajatega, kelle arvates tuleks maaomanike huve jahipidamise korraldamisel rohkem arvestada. Üheks vaidlusküsimuseks on maaomanikele tekitatud kahju hüvitamine jahipiirkonna kasutaja poolt.

„Kuigi tänasel istungil kõlas ka väga radikaalseid ettepanekuid jahiseaduse eelnõu üldse mitte edasi menetleda, siis mina arvan, et seda tööd tuleb jätkata ja me leiame erinevate ettepanekute vahel kindlasti kompromissi. Me oleme eelnõu menetlemise käigus väga palju hirme ja emotsioone juba maha võtnud ja ma usun, et me saame  lõppkokkuvõttes kõiki osapooli rahuldava lõpptulemuse,“ ütles keskkonnakomisjoni esimees Erki Nool.

Oma seisukohti tutvustasid täna ka vibujahi ja pistrikujahi esindajad, kes sooviksid, et antud valdkonnad oleksid seaduses reguleeritud.

Noole kinnitusel jätkab komisjon eelnõu arutelu tuleval nädalal ja kaasab konkreetsete teemade arutellu ka vastavate huvigruppide esindajad.

Tänasel istungil osalesid Jahimeeste Mõttekoja, Eesti Jahimeeste Seltsi, Eesti Erametsaliidu, Eesti Talupidajate Keskliidu, Eesti Ornitoloogiaühingu, Eesti Linnuhuviliste Ühingu, Vibujahiklubi „Mägilased“, Loomakaitseseltsi, Eesti Omanike Keskliidu ja Eesti Põllumeeste Keskliidu esindajad. Kohal oli ka keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside