Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni istungil on täna kõne all Kodanikuliikumise Eesti Metsade Abiks avalik pöördumine Keretü looduskaitseala moodustamise kiirendamiseks. Avalikus pöördumises toodud probleemid tulid esile seoses Nursipalu harjutusväljaku väljaehitamisega.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul on vaja teemat käsitleda koostöös kõigi asjaomaste asutuste ja organisatsioonidega. „On ilmselge, et Nursipalu harjutusväljaku väljaehitamisel tuleb arvestada lisaks riigikaitselistele eesmärkidele ka looduskaitseala loodusväärtuste hoidmisega. Seepärast on tervitatav kodanikuliikumise soov, et kõik osapooled saaksid võimaluse oma seisukohti keskkonnakomisjonis kaitsta ja selgitada,“ ütles Vakra.

Ta selgitas, et Keretü soo ja selle ümbruse kaitse alla võtmise ettepanek tehti 2012. aasta lõpus, väärtuse tuvastamiseks ja kaitseala moodustamise otstarbekuse hindamiseks telliti täiendavaid ekspertiise ning 2015. aasta novembris algatas keskkonnaminister kaitseala moodustamise menetluse. Keretü kaitseala moodustamise juures on üheks huvigrupiks olnud ka kaitseministeerium kuna moodustatav kaitseala kattub suures osas 2008. aastal asutatud Nursipalu harjutusväljaga. Paralleelselt on töös ka Nursipalu harjutusvälja arendamise projekt ja sellele keskkonnamõju hindamise koostamine.

Komisjoni istungile on kutsutud lisaks kirja algatajatele ka Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti ja Kaitseministeeriumi esindajad.

Lisainfo: Rainer Vakra: 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside