Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjonis on täna arutelu maareformi käigus tekkinud rohealade ja reformimata riigimaade munitsipaliseerimisega seotud probleemide lahendamiseks.

Keskkonnakomisjoni esimehe Rainer Vakra sõnul ei ole põhjendatud riigi maareservi moodustamine avalikult kasutatavate rohealade arvelt. „Probleemid on mitmes piirkonnas kerkinud teravalt esile seoses võimaliku arendustegevuse laienemisega rohealadele. Otstarbekam oleks moodustada riigi maareserv seni kasutuseta, kuid tulevase kasutuspotentsiaaliga maatükkidest, ja tähtis on säilitada rohealad tulevastele põlvedele,“ ütles Vakra. Ta lisas, et maareformi käigus tuleb selgelt rohkem kaasata kohalikke omavalitsusi ning reformimata riigimaade munitsipaliseerimisel arvestada elanike ja neid esindavate kohalike esinduskogude soovidega. Kuna just Tallinnas on praegu üleval kõige rohkem vaidlusi, siis toimubki tänane arutelu koos pealinna esindajatega.

Tänasele arutelule on kutsutud Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatuse esimees Aigar Kallas, Tallinna abilinnapea Eha Võrk ja Tallinna Linnavaraameti linnamaade ja maakorralduse osakonna juhataja Alo Brandt, Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik ja halduskogu esimees Urmas Mardi, Pärnu Maavalitsuse, Eesti Linnade Liidu, Maa-ameti, Keskkonnaameti ja Keskkonnaministeeriumi esindajad.

Lisainfo: Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside