Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimeheks valitud Rainer Vakra rõhutas keskkonnaprobleemide süsteemse lahendamise vajadust.

„Riigikogu kõige olulisema komisjoni juhtimine on vastutus ja väljakutse. Just keskkonnast ja selle kvaliteedist oleneb meie tulevaste põlvede käekäik,“ ütles Vakra. „Loodusvara tuleb kasutada keskkonda säästvalt ja toetada investeeringute tegemist looduskaitsesse soodsa maksukeskkonnaga,“ märkis Vakra.

Ta tõi esile olulisemad eesmärgid. „Sorteeritud ja liigiti kogutud olmejäätmete äraandmine on oluliselt odavam võrreldes sorteerimata jätmisega ja lõpetame olmejäätmete prügilatesse ladestamise. Lisaks on vaja lahendada aastakümneid kestnud Tallinna mereääre õhu puhtuse probleem ja investeerida veemajanduse arendamisse, et tagada aastaringselt puhta õhk pealinna rannapiirkondades,“ selgitas keskkonnakomisjoni esimees.

Kõneldes koostööst kohalike kogukondadega, ütles Vakra: „Toetame ettevõtete ressursisäästu tagavaid investeeringuid järgmise viie aasta jooksul 50 miljoni euroga ja loome keskkonnatasude abil linnalikes piirkondades liikuvuskavade koostamise, jalgsi käidava ning kergliikluseks sobiva ruumi väljaehitamist toetava programmi.“

Keskkonnakomisjoni aseesimeheks valiti Rein Ratas.

Lisainfo: Rainer Vakra: 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal
[email protected]
6316351

Tagasiside