Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjonis algatatud teadlaste ja linnaametnike arutelu Tallinna Haabersti ristmiku laiendamisel tekkinud looduskaitselisest ummikseisust jõudis ettepanekuni: moodustada sõltumatu ekspertkomisjon, kes hindaks nii võimalust säilitada konflikti aluseks muutunud hõberemmelgas kui ka sõnastaks põhimõtted, millest kohalik omavalitsus peab suurprojektide puhul loodushoiule mõeldes lähtuma.

Arutelu ajendiks oli keskkonnakomisjonile Haabersti ristmikul langetatud puude kaitsjatelt saabunud pöördumine.

„Me ei ehita linna selleks, et autodel oleks hea, vaid selleks, et inimestel oleks hea. Ka nendel inimestel, kes elavad suurte ristmike läheduses või neist läbi sõidavad,“ ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra. Ta nimetas keskkonna suhtes üleolevaks Tallinna linnavalitsuse otsust oktoobrist 2016 jätta algatamata Haabersti ristmiku eelprojekti keskkonnamõju hindamine.

„On kurb, et praegu saame vaid kände kokku lugeda, mida on Haabersti ristmiku ümbruses üle tuhande, kusjuures vähemalt üheksa puud raiuti maha koos linnupesadega,“ tõdes Vakra. „Betoon või asfalt ei asenda kunagi aastakümneid kasvanud pärna-alleed, mida Haabersti ristmikul saanuks säilitada.“

Äsja Riigikogus vastuvõetud metsaseadus annab keskkonnakomisjoni ettepanekul kohalikule omavalitsusele vastutuse otsustada linnades raietööde üle. „Loodan, et tulevikus see saabki nii olema,“ ütles Vakra.

Arutelul osalesid Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna juhataja Taimo Aasma, Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik, haljastuse osakonna juhataja Kristiina Kupper, Haabersti linnosavanem Marek Jürgenson, Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor Helen Sooväli-Sepping ja arborist Heiki Hanso.

Lisainfo: Rainer Vakra, 5800 2828

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside