Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub keskkonnakomisjoni eestvedamisel metsanduse arengukava hetkeseisu tutvustamine, kus antakse ülevaade arengukava koostamise ajakavast ja olulisematest suundadest. Arutelu algab kell 9.  

Keskkonnakomisjoni esimees Yoko Alender märkis, et metsanduse praeguse olukorra ja edasise käekäiguga seotud probleemid on tõusnud jõuliselt avalikkuse tähelepanu keskpunkti. „Keskkonnakomisjon soovib üheskoos kõigi osapooltega koostatavas metsanduse arengukavas leida õiget, mõistliku tasakaalu metsade loodus-, kultuuri- ja majandusväärtuste vahel. Üle poole Eestist on mets, kümnendik meie majandusest tuleb metsast ja ilmselt ei ole Eestis inimest, kes metsas käinud poleks, mets läheb korda, mets on Eesti ja eestlase identiteedi oluline osa,“ selgitas Alender.

Ta toonitas, et kliimamuutuste seisukohast on väga oluline, et meie metsad oleksid heas tervislikus seisundis ning vastupidavad. „Seepärast tuleb senisest rohkem rõhku pöörata elurikkusele metsas, aga ka metsa uuendamisele ja hooldamisele,“ ütles Alender.

Alender rõhutas, et metsanduse arengukava on nii metsandussektorile kui riigile tervikuna väga oluline strateegiline dokument. „Meie sihiks peaks olema jätta oma lastele rohkem ja tervem mets,“ selgitas Alender.

Metsanduse arengukava koostamise hetkeseisu tutvustab keskkonnaminister Tõnis Mölder, Eesti metsade hetkeolukorrast (SMI) teeb ülevaate Keskkonnaagentuuri metsaosakonna juhataja Taivo Denks. Metsanduse arengukavast 2020 on ülevaade Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna nõunik Priit Põllumäelt. Metsanduse arengukava 2030 protsessi ja raamistikku ning edasist arengukava koostamist käsitleb Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp. Nimetatud perioodi metsanduse arendamise suunakavandit tutvustab Eesti Maaülikooli metsapatoloogia professor Rein Drenkhan.

Lisaks osalevad virtuaalselt metsanduse arengukava tutvustamisel kõik juhtkogu liikmed.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside