Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab täna Riigikogu III korruse kunstigaleriis Eesti metsa- ja puidutööstust tutvustava fotonäituse.

Nestor tõi esile metsa- ja puidutööstuse kui Eesti pikkade traditsioonidega majandusharu, millel on meie majanduses oluline tähtsus. „Tänasel näitusel on oma silmaga võimalus saada ülevaade Eestis tegutsevatest edukatest metsa- ja puidutöötlemise ettevõtetest, mis näitavad majandusharu elujõudu. Selle tunnistuseks on nende toodangu tugev välisnõudlus,“ ütles Nestor.

Näitus on üks osa Riigikogu keskkonnakomisjoni ning Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ühisest konverentsist „Väärtustame metsa – kasvatame majandust“, mis toimub täna Riigikogu konverentsisaalis.

Konverentsil teevad ettekanded keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ja majanduskomisjoni liige Kalle Palling. Ülevaate Eesti metsa- ja puidutööstusest annab ettevõtteid ühendava liidu EMPL tegevjuht Henrik Välja. Konverents algab kell 10. Ajakavaga saab tutvuda siin, konverentsist on veebiülekanne.

Konverentsi tutvustuses märgitakse, et Eesti on metsarikas riik ja me oskame metsa nii kaitsta kui ka väärtustada, sealhulgas väärindada. Puidutööstus on Eestis arenenud maailmatasemele ja suudab müüa oma toodangut üle maailma. Seejuures on saavutatud ka kompetentsitase, mis võimaldab luua tõelisi maamärke maailmas, nagu 14 korruseline korterelamu Bergenis, Norras, mis on valminud suures osas Eesti puitmajatehases Eesti puidust.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu liikmete investeeringute maht ulatus viimaste aastate perioodil 300 miljoni euroni, millega on kasvatatud nii tootmismahte kui ka efektiivsust. Ettevõtete aktiivne investeerimine näitab, et usk sektori kasvamisesse on jätkuv. Jätkusuutlikus ja keskkonna jalajälje vähendamise printsiibid loovad puidule uusi kasutusvõimalusi ja Eestil kui metsarikkal riigil on siinkohal võimalus oma olulist loodusvara, metsa aina paremini kasutada ja väärtustada, mis annab oma olulise panuse ka majanduskasvu.

Seejuures on tähtis, et see tulu jõuab otseselt sektori 38 000 töötaja, 110 000 erametsaomaniku ja RMK kaudu kõikide Eesti kodanikeni.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
6316351, 51902837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside